Kategorie
 
W oczekiwaniu na mundial 0
W oczekiwaniu na mundial

W tym tygodniu zaczyna się Mundial....

Z całą pewnością są wśród nas takie, które go kochają i takie, które go nienawidzą. Ja mam raczej stosunek obojętny. Nie da się jednak udać, że wydarzenia tego nie ma. W telewizji będą same mecze, w radio co rusz jakaś informacja o wynikach, a i na telefony zacznie przychodzić top news kilka razy dziennie.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że bardziej entuzjastycznie do tego wydarzenia podchodzą Panowie niż Panie. Jeśli więc aktualnie posiadacie w domu na stanie mężczyznę w wieku od 7 do 90 lat (bez znaczenia- mąż, partner, syn, czy tata), stoicie obecnie przed trudnym zadaniem bezbolesnego przetrwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. 

Przed-mundialowy dylemat wielu z nas:  "Oglądać czy nie oglądać - oto jest pytanie".

Otóż - Oglądać, zdecydowanie oglądać. Całkowite rozdzielenie świata kobiecego i męskiego jest czasami wygodne, ja jednak polecałabym utrzymywanie łączności pomiędzy kobiecym i męskim światem. W czasie Mundialu te punkty styczne muszą, niestety, wiązać się z piłką nożną, nie ma innego wyjścia. A czy da się oglądać Mundial bez poczucia straty czasu i nie nudząc się przy tym bardzo? 

 

Dziewiarka jest w stanie sobie z tym poradzić!

Wystarczy wrzucić na druty/ szydełko prosty wzór, który można dziergać bez patrzenia na schemat. Pozwoli to nam ogarnąć, co dzieje się na boisku i jednocześnie zaspokajać naszą kochaną pasję dziergania.

Aby nie stracić zbyt wiele w oczach mężczyzn i żeby nie mówili nam, że "ty tylko dziergasz i dziergasz! wcale nie wiesz, o co chodzi!" ważne jest zorientowanie się na początku meczu, jakie drużyny aktualnie są na boisku i zapamiętanie która strzela do której bramki. Gdybyście straciły poczucie czasu (wszak dzierganie wciąga) i przegapiły przerwę, pamiętajcie, że po pierwszej połowie drużyny zamieniają się bramkami i trzeba przyzwyczaić się od początku. 

Aha! - nie przejmujcie się, jeśli macie problem w zorientowaniu się w tych wszystkich wolnych, karnych, autach, spalonych itp. Przepisy piłkarskie są niby proste, tyle że ja nijak nie mogę ich zapamiętać. O wyjaśnienie, czym się różni karny od wolnego, można zupełnie swobodnie pytać Waszych mężczyzn, pamiętając jednak o dwóch zasadach:
- po pierwsze: pytaj tych młodszych niż 20 lat lub starszych niż 60. Dlaczego? Ci młodsi cieszą się, że ktoś już ich pyta, a ci starsi - że jeszcze :)
- po drugie: nie pytamy o ten sam przepis częściej niż jeden raz w czasie połowy i trzy razy w tygodniu.

Na koniec – kilka słów wsparcia i pocieszenia.
Mundial, jak wszystko, ma swój koniec. Mam dla Ciebie kilka propozycji prostych robótek i "Mundialowy 10% rabat" na włóczki, z których możesz wydziergać takie proste bluzeczki. 

W bluzeczkach tych występują same prawe i lewe oczka. Nie trzeba zbyt dużo liczyć, skupiać uwagi. Jedyna czynność, wymagająca naszej uwagi, to zmiana koloru, jednak dla jeszcze większego ułatwienia można wydziergać je z jednej włóczki.

Aby skorzystać z rabatu podczas zakupów należy wpisać kod: mundial

kod ważny jest od dzisiaj (aby zdążyć przed mundialem) aż do 30 czerwca (w czasie mundialu da się wydziergać nawet trzy bluzeczki!) 

 

1) propozycja na bluzeczkę z Cotton Light

cotton light

 

2) Bluzeczka, którą można wykonać z Cotton Mate lub  Cotton Queen

 Phildar

 

3) Bluzeczka, którą można zrobić z Phildar Rustique

Phildar

phildar

 

3) Bluzeczka z Phildar Rio

phildar

 

4) Bluzeczka z Phildar Degrade

phildar degrade

 

5) Bluzeczka z Phildar Spray

phildar spray

 

6) szydełkowa bluzeczka z Phildar Detente

phildar detente

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
FB Twitter Instagram ;
Sklep internetowy Shoper.pl